انجمن صنفي شركتهاي حمل و نقل ساوجبلاغ -نظرآباد-طالقان


به نقل از سايت :http://www.alborz.rmto.ir 

همزمان با ایام گرامیداشت دهه فجر و در راستای اجرای سیاست های دولت مبنی بر واگذاری امور تصدی گرایانه به بخش خصوصی، امور مربوط به تحویل  بارنامه به انجمن صنفی شزکت های حمل ونقل کالای ساوجبلاغ و نظرآباد واگذار شد.
به گزارش روابط عمومي اداره كل حمل و نقل و پايانه هاي استان البرز، محمد جواد عطرچیان ،مدیر این اداره کل در این جلسه که با حضور مسولان اداره کل و اعضای هیات مدیره انجمن صنفی شرکت های حمل و نقل کالای ساوجبلاغ تشکیل شد، گفت: در جهت اجرای سیاستهای دولت مبنی بر واگذاری امور تصدی گرایانه به بخش خصوصی ، این اداره کل امور مربوط به تحویل  بارنامه شرکت های حمل و نقل کالا را به انجمن های صنفی مربوطه واگذار می کند که پس از تبادل تفاهم نامه، تحویل بارنامه و  کنترل آن  در اختیار این بخش قرار می گیرد.
مدیر کل حمل و نقل و پایانه های استان البرز با اشاره به شرایط استان و وجود مراکز تولیدی ، صنعتی و کشاورزی گسترده در آن، جابجایی ایمن، اقتصادی و سریع بار را بسیار حائز اهمیت ذکر کرد و افزود: 75 شرکت های حمل و نقل کالا در  استان فعالیت می کنند که باید در جهت جابجایی کالا و ارائه خدمات مناسب به کاربران  تلاش مضاعفی داشته باشند.
وی افزود: در همین راستا در طی سال جاری  اقدامات مربوط به امور بارنامه برای شرکت های حمل و نقل کالای کرج به  انجمن صنفی شرکت های حمل ونقل کالای کرج و صدور صورت وضعیت مسافری به انجمن صنفی شرکت ها و موسسات حمل ونقل مسافر استان واگذار شد، که این واگذاری ها در راستای سیاست دولت و به منظور تسهیل و تسریع در امور مربوطه به جابجایی کالا و مسافر انجام شد.
شایان ذکر است که بارنامه بعنوان سند حمل جزو اسناد بهاداری است که بانک های عامل به منظور حمل ونقل کالا فقط در اختیار شرکت های حمل و نقل مجاز و دارای پروانه دایم از ادارات کل حمل و نقل و پایانه های هر استان قرار می دهند تا  مشخصات بار، وسیله نقلیه، راننده و ... در آن درج شود  شركت‌هاي حمل و نقل کالا  نیز جهت جابجايي بار  از نقطه‌اي به نقطه ديگر اقدام به صدور بارنامه مي‌نمايند. بنابراین واگذاری امور مربوط به بارنامه به انجمن های صنفی  با هدف  واگذاری بخشی از اختیارات دولت به بخش خصوصی و گسترش حوزه کنترل و نظارت بر عملکرد شرکت ها می باشد ضمن اینکه تعداد مراجعه ارباب رجوع را جهت دریافت حواله بارنامه کاهش می دهد

نویسنده: مدیر وب سايت ׀ تاریخ: پنج شنبه 17 اسفند 1398برچسب:, ׀ موضوع: <-CategoryName-> ׀

صفحه قبل 1 صفحه بعد

CopyRight| 2009 , anjoman.savoj.LoxBlog.Com , All Rights Reserved
Powered By LoxBlog.Com | Template By:
NazTarin.Com